مدیریت امور بین الملل
۱۳۹۹/۴/۲۰
1398/03/01
مديركل همكاري هاي بين­ الملل وزارت بهداشت، ابقا شد

به گزارش وبدا، متن اين حكم به شرح زير است؛

جناب آقاي دكتر محسن ا­سدي لاري

باتوجه به سوابق ارزنده جنابعالي­، بدينوسيله به عنوان مديركل همكاري هاي بين ­الملل ابقا مي‌شويد. اميد است با هماهنگي معاونين محترم و كليه مديران و بخش­هاي مرتبط در داخل و خارج از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و با اتكال به خداوند و پيروي از مشي اعتدال دولت تدبير و اميد در انجام امور و وظايف محوله موفق باشيد.

 

حسب شيوه صدور احكام­، انتظارات اينجانب از جنابعالي و حوزه تحت مديريت به شرح ذيل است:

 

1- جمهوري اسلامي ايران در سالهاي پس از انقلاب دستاوردهاي گرانبهايي در عرصه نظام سلامت دارد كه امروز مي­ تواند به عنوان يكي از مراكز مهم و مورد توجه كشورهاي در حال توسعه در اين زمينه باشد. شايسته است جنابعالي و همكاران ارجمندتان در برجسته تر نمودن و نماياندن نقاط قوت نظام ارائه خدمات بهداشتي­، درماني و آموزش پزشكي كشور به جهان راهكارهاي جذاب­ تر و عالمانه­ تري برگزينيد. بي­ ترديد مديران و كارشناسان مجرب كشورمان ­امروز مي­ توانند حداقل براي كشورهاي شرق مديترانه در توسعه زيرساخت­ها و پياده نمودن PHC و UHC بعنوان مشاورين ارشد موثر باشند.

 

2- نظام سلامت امروز ما از نظر سخت­افزار و نرم­افزار به مراتب كمتر از بعضي از كشورهاي منطقه شرق مديترانه نيازمند الگوپذيري از برنامه­ هاي بيروني است.  لذا مراقبت فرمائيد تا برنامه ­هاي جهاني قبل از انطباق با شرايط علمي­، فرهنگي­، اجتماعي­، اقتصادي و اعتقادي­كشورمان پابه عرصه­هاي اجرائي نگذارد.

گرچه تعامل با جهان و پرهيز از انزواجوئي نيز بايد در صدر برنامه­هاي جنابعالي باشد­، مع­الوصف اين تفاوت در منزلت و جايگاه رفيع كشورمان نيز بي ترديد بايد مورد توجه قرار گيرد.

 

3- در سفرهاي خارجي و تيم هائي كه براي برنامه هاي مختلف اعزام مي شوند:

 

اولا: ضرورت اعزام بايد محرز باشد.

ثانيا: حداقل نفرات اعزام شوند.

ثالثا: استفاده از شرايط VIP همچون بليط First و بيزينس كلاس حتي براي وزير و معاونين ممنوع مي­ باشد.

 

رابعا: در صورتيكه امكانات اقامتي همچون اقامتگاه دولتي در سفارتخانه­ ها و غيره وجود دارد، پرداخت هزينه هتل و ­هزينه­ هاي متفرقه جايز نمي­ باشد و مراعات صرفه­ جوئي و حفظ بيت ­المال بايد مورد توجه قرار گيرد.

 

4- در شرايط تحريم­ هاي ظالمانه آمريكا عليه ملت شريف ايران، انتظار مي­ رود تمام امكانات و مراودات در جلب مشاركت و همراهي كشورهاي ديگر جهت تهيه دارو و تجهيزات پزشكي با راه هاي ديپلماتيك به كار گرفته شود.

يقينا با تجربه اي كه در جنابعالي سراغ دارم در اين راستا انشاء الله موثر خواهيد بود.

 

5- در شرايطي كه دولت آمريكا تلاش مي­ كند، رابطه ديپلماتيك و اقتصادي كشورمان را با كشورهاي جهان قطع كند، برگزاري و ميزباني­ اجلاس­ هاي بين ­المللي و منطقه­ اي و تنظيم تفاهم­ نامه­ هاي همكاري با ديگر كشورها در زمينه­ هاي مرتبط مي­ تواند در تقويت جايگاه كشورمان و همچنين به تضعيف موقعيت جنگ افروزان آمريكا و صهيونيسم كمك نمايد.

 

توفيق جنابعالي را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

 

دكتر سعيد نمكي

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

تعداد بازدید:
3
نویسنده:
كارشناس روابط بين الملل دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal